Giro102 11. Etap: Carpi → Novi Ligure, 221km

Dünkü etabın sonunda yaşanan kaza güne damga vurdu. Beklendiği gibi sele üzerinde aktif dinlenme şeklinde Ultimo Kilometroya dek pedallanan etapta Maglia Ciclamino sahibi Packal Akcermann yaşanan kaza sonrası ciddi anlamda yaralandı, kan gövdeyi götürdü. Zafere uzanan isim Groupama-FDJ takımının Fransız printeri Arnaud Démare oldu.

 

Aktif dinlenmeye devam dağlar öncesi

Bizim çocuklarımız da zenginlerin çocukları kadar zekidir.

 

Eğitim her çocuğun hakkıdır.

Bu sözler eğitimde hayatın anlamına cevaplar aranan çocukların yetiştirildiği eğitim akımının zorunluluktan doğup kök saldığı topraklardan, Reggio Emila geçecek 11. etap için… Darısı Köy Enstitülerini görmüş bu toprakların yeniden dirilişine…  

Dağlık etaplar öncesi aktif dinlenme gününe devam… Carpi → Novi Ligure kentleri arasında çayırda yalarken içi geçip uyuyakalan dayı misali bir etap var karşımızda. 221km uzunluğundaki 11. etap Magia Rosa hesabının görüleceği Çizmenin Kuzeyine uzanan bir geçiş etabı aslında.

Giro102 11. Etap dünün neredeyse aynısı.

Dünkü etabın sonunda yaşanan sprint mücadelesinde yaşanan kaza sonrası peloton temkinli ve dikkatli olacaktır. Bu etap sonrası sprinter pedallara gün yüzü de yok zaten, ufaktan Le Tour için kaçışlar başlar bugünden itibaren.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.