Giro2020 12. Etap: Cesenatico → Cesenatico, 204km

Bu sene Giroda sprint etapları rakipsiz Fransız Arnaud Démare egemenliğinde geçilirken mücadeleye hasret kaldık adeta! Düz profilde pedallanan 11. Etap Peter Saganın ikinciliğiyle sona ererken Démare da dördünce etap zaferine uzandı. Genel klasman ise taş misali kıpırdamadı bile!

Ultimo Kilometro

 

Adriyatik kıyılarındaki son günlerimiz yaklaşırken organizasyon dağları da unutmayalım, bu kıyılara gölgelik eden yüceler vardır, sıcak havasını kıran yağmurlara gebe dağları vardır demiş olmalı ki, dinlenme gününden beri sprinter pedallar dışında hâlâ dinlenmekte olan pelotonu biraz hareket geçirmek için dağlık bir etap var karşımızda.

Cesenatico kıyılarından başlayıp San Marino kapılarına dayanmadan söyle bir selam durup gerisin geri dağları aştıktan sonra Cesenatico kıyılarına döneceğimiz 12. Etap 204km uzunluğunda.

 

Açılışı ve kapanışı arasına sınıflandırılmış iki adet Cat4, üç de Cat3 tırmanışa sahip 12. Etabın son tırmanışının ardından 30km uzunluğunda bir diniş ve düzlük yer alıyor bitiş çizgisine doğru. Özellikle günün son tırmanışı San Giovanni in Galilea sonrası başlayan inişin sonunda ara sprint kapısı yer alıyor… Sprinter pedallar kapı puanlarını almaktan çok zafer provası yapacaklardır.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.