Giro2016 12. Etap: Noale → Bibione, 182 km

Dünkü etapta neler oldu?

Kağıt üzerinde toplu sprint beklerken genel klasman favorilerinin çarpışmasına sahne olan etapta kazanan isim Lampre-Merida takımından Diego Ulissi olurken, Bob Jungels, Andrey Amador’un kendisini silkelemeye çalışan ataklarına karşı koyarak güç ve kararlılığını göstererek pembe mayoyu korudu.

Etap hakkında

Hollandadan İtalyanın güneyine uzanan yolculuğumuz geride kalan 11 etap boyunca kuzeye doğru yönelmişti. Şimdi ise Adriyatik kıyılarına doğru uzanıyoruz. 182 km uzunluğundaki etap kıyıda yer alan Bibione kentinde sona erecek.

 

T13_Jesolo_plan

12.Etap Venediğe şöyle bir selam edip Adriyatik kıyılarına doğru uzanıyor.

 

Karşımızda yine düz bir etap var. Dün aşırı efor sarf eden genel klasman favorilerinin gerilere geçip yatacağı bir etap izleyecek gibiyiz, bir de toplu sprint mücadelesi.  Şimdi yine böyle dedik, aksi çıkmasın! 

T15_MadonnaDC_2_alt

Dağlık etaplardan önce gezelim görelim tadında bir etap profili var karşımızda.

 

Noale → Bibione arasında pedallanacak 12. etap 182 km uzunluğunda ve üzerinde hiçbir çıkıntı yok. Tek zorluk Bibione kenti içinde atılacak 8 km’lik iki tur, ki trafik düzenlemeleri toplu sprintin hızını kesebilir o kadar. 

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.