#LaVuelta2016 3. Etap: Marín → Mirador Ézaro, 176 km

Daha Bismillah demeden La Vuelta karşımıza zirve bitişli bir etap sonu koyuyor! Marín kentinden başlayan 176 km uzunluğundaki etap ilk tırmanışın eteğine dek Atlas Okyanusunun kıyılarından kuzeye Mirador Ézaro kentine doğru uzanıyor.

LaVuelta2016_profile_stage3

La Vuelta 2016 3. Etap profili: Dağlarla olan mücadele biraz erken başladı!

Etabın ilk 100 km’si deniz kıyısını takip ettiği için düz, dümdüz. Sonrasında menüde Cat2 sınıfından iki tırmanış var:

  • Zirvesinden 125. km’de geçilecek Alto Lestaio her ne kadar 8.3 km uzunluğunda belirtilse de yarış kitapçığında 110. km’den itibaren başlıyor. Ortalama eğimi %5 dolaylarında olan tırmanış biter bitmez iniş var ve peşinden de Alto Das Paxareiras tırmanışı.
  • Alto Das Paxareiras da 9.3 km uzunluğunda ortalama eğimi %5.4 olan Cat2 sınıfı bir tırmanış. Peş peşe geçilecek iki tırmanış da genel klasmana etki etmeyecek uzaklıkta.
  • Bölüm sonu canavarı ise etabın sonunda: Şelaleleriyle ünlü Dumbría. Mirador de Ézaro tam 1.8 km uzunluğunda ve ortalama eğimi adeta tokat gibi: %13!

Bu haliyle bile etabın sonu Bahar Klasiklerini andırıyor. Etap sonunda Maglia Rojo için fark bu kadar yakınken en iyi olan tırmanışçı ve takım var gücüyle mayoyu ele geçirmek için çabalayacaktır.

Daha fazlası için

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.