#Giro100 3. Etap: Tortolì → Cagliari, 148 km

Sardinya Adasında son gün!

Dünkü etap zaferiyle birlikte genel klasmanda liderliğe yükselen Lotto-Soudal takımının Alman sprinter pedalı André Greipel’in Maglia Rosa, pembe mayo sırtında başlayacağı Sardinya Adasındaki üçünü ve son etap düz bir profile sahip. 

Giro100, 3. Etap Tortolì → Cagliari Profili: Kıyıdan kıyıya uzanan etap düz bir profile sahip, dün olduğu gibi bugün de sprint mücadelesi bizi bekler.

Adanın kuzeyinden güneyine doğru iniyoruz: Tortolì → Cagliari kentleri arasında pedallanacak 3. etap 148 km uzunluğunda. Dağların kralı mayosu Maglia Azzurrayı boş geçmemek adına Cat4 sınıfı bir tırmanış içeren etap biraz da çizmenin ucuna, Sicilya Adasına geçecek peloton için konulmuş bir aktif dinlenme günü. Çünkü Capo Boi tırmanışı geride kaldıktan sonra Cagliari kent merkezine doğru uzanan 41 km uzunluğundaki deniz kıyısı adeta turistik tanıtım misali: Kömür maden ocakları içeride kalırken adanın el değmemiş güney doğu koyları, bozuk yolları, zamanında korsan istilalarına karşı yapılan gözetleme kuleleri derken bitiş düzlüğündeki 500 metrelik pavé yolda sprint mücadelesine tanık olacağız.  

Daha fazlası için

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.