Giro2020 15. Etap: Base Aerea Rivolto › Piancavallo, 185km

Filippo Gannanın kazanacağının belli olduğu 14. Etapta asıl merak edilen varsa iddiası genel klasman liderlerinin neler yapacağıydı…

Etabın öne çıkan anları

 

Rafal Majka dışında alayı, Nibali, Pozzovivo, Fuglsang zaman kaybederken sessizce mücadelesini sürdüren Wilco Kalderman beklenmedik bir şekilde hepsinin de üzerine çıkarak günü çok iyi bir dereceyle bitirdi.

Deceuninck – Quict-Step takımının Portekizli pedalı João Almeida son iki etaptır Maglia Rosayı taşımanın hak ve onuru ile pedallıyor!

Bir alkış da Maglia Rosa taşıyıcısı João Almeida için: Pembe Mayo için canını dişine takmış bir şekilde mücadele ediyor ve biliyor ki hesap dağlarladır!

 

15. Etabın açılış ve bitişine ev sahipliği yapan Base Aerea Rivolto ve Piancavallo komünleri kuş uçuşu birbirine daha yakınken bir kimseyi kırmayalım 185km dolanalım. Adriyatik kıyılarını dolaştığımız ikinci hafta boyunca sürekli bir deniz, kum ve rüzgarlar yanımızdayken üçüncü haftanın eşiğinde Gir gerçek yüzünü göstermeye başladı!

185km uzunluğundaki 15. Etabın profili bir hayli sert. Etap sınıflandırılmış üç adet Cat2 dağ geçidi ve bir de Cat1 tırmanış içeriyor ki, sonuncusu zaten etabın bitiş çizgisine ev sahipliği yapıyor. 1287mt rakıma konuşlu Piancavallo dağ geçidinin ortalama eğimi 14.3km boyunca %7 civarında ki her kilometresi cayır cayır yanıyor! Elit peloton burada bile dökülebilir dinlenme günü sonrası başlayacak dağlık etapları düşünerek ama zaman hesabın iyi yapılması kaydı ile. Son olarak Maüglia Rosa her türlü kendini savunurken en yakın bir ya da iki takipçisi diri kalıp etap zaferine pedallamak isteyecektir.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.